education

100 inteligentnych rozwiązań w 48 godzin

22 Oct 2015

W dniach 23-25 października br. w Starej Zajezdni, w Krakowie 500 programistów oraz grafików z całego świata przystąpi do pracy nad własnymi projektami. W czasie AGHacks, największego studenckiego hackathonu w Europie – powstanie od 100 do 125 pomysłów inteligentnie zmieniających rzeczywistość.  Jednym z partnerów tego wydarzenia jest ideaHub.eu.

AGHacks2

“AGHacks (http://www.aghacks.com/) jest skierowany dla wszystkich odkrywców, ludzi ciekawych świata. Otwartych na testowanie różnych rozwiązań, często bardzo nieszablonowych. Jest to wyzwanie do zmagania się z szybko płynącym czasem, ale i nieustanna zabawa. Przyjazna atmosfera, tworzenie” – mówi Michał Śmiałko, jeden z organizatorów. “Idea przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie takie wydarzenia są już bardzo popularne. W Krakowie jest to już druga edycja, w pierwszej gościliśmy ponad 200 zapaleńców IT i m.in.: Johna Biggsa z TechCrunch oraz Ellen Germain Konsul Generalnej Stanów Zjednoczonych. W czasie tegorocznej ceremonii otwarcia obecny będzie Marszałek Województwa Małpolskiego – Marek Sowa oraz Konsul Generalny USA – Walter Braunohler” – dodaje. W piątkowy wieczór nastąpi przywitanie i kolacja. Następnie wszyscy uczestnicy przystąpią do pracy w maksymalnie czteroosobowych zespołach. Wspierani będą przez mentorów, ich wysiłek wynagrodzą różnego rodzaju nagrody. “W czasie hackathonu liczy się każda godzina, dlatego zapewniliśmy wszystkim uczestnikom posiłki i napoje. Będą oni mogli z nich korzystać również w nocy. W niedzielę finałowe zespoły staną przed jury, które wyłoni zwycięzców” – mówi Arek Biela, jeden z organizatorów.

“Wierzmy, że najważniejszy jest zapał i chęć tworzenia, zrealizowania swoich marzeń. Do uczestnictwa zapraszamy osoby doświadczone i te, dopiero zaczynające swoją przygodę z grafiką i programowaniem. Dodatkowo, jeżeli ktoś nie ma zespołu, to również jest mile widziany. Zajmiemy się tym tematem i wspólnie dobierzemy interesujące osoby do współpracy” – mówi Tomek Krzyszkowski, jeden z organizatorów.

AGHacks3  AGHacks4

Głównym Partnerem wydarzenia został Major League Hacking, organizacja zrzeszająca około 50,000 talentów IT z całego świata. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Academica.

“Udział w AGHacks to okazja do poznania nowych i ciekawych osób, zdobycia najnowszej wiedzy od mentorów. Sprawdzenia własnych sił. Tworzenie własnych, nawet najbardziej szalonych pomysłów. Świetna atmosfera i duże ilości kawy, jeśli zajdzie taka potrzebna. To przygoda, w której warto wziąć udział” – mówi Konrad Sopala, jeden z organizatorów.

Related articles

Browse all